Pravidlá pre bezpečné nakupovanie cez internet

Mali by ste nakupovať len v známych eshopoch! Toto je pravidlo, ktorého by ste sa mali držať vždy a za každých okolností. Nedajte sa zlákať na nízku cenu, pozor si dajte aj na obchody, ktoré vyžadujú platbu vopred. Ak obchod nemá zverejnené firemné a kontaktné údaje, radšej sa na jeho stránkach ani nezdržujte. Predídete tak prípadným problémom s dodaním tovaru alebo jeho kvalitou.

Nezabudnite na hodnotenie

Recenzie o kvalite produktov predajcu, rýchlosti doručenia a spokojnosti s nákupom od skutočných zákazníkov výrazne zvyšujú dôveryhodnosť webovej stránky a môžu byť jasným signálom, že sa jedná o overený a dôveryhodný obchod. Nákupné poradňa na rovnomennej doméne NakupnaPoradna.sk radia nielen to, ktoré obchody sú autorizované a overené, ale aj hodnotí, odporúča a vyberá a pomáha s výberom najlepších produktov.

Ak nie ste presvedčený o tom, či je tovar reálne skladom a obchod ho včas doručí, môžete zavolať na uvedené telefónne číslo a opýtať sa na dostupnosť tovaru. Keďže sa jedná o dôveryhodný obchod, nie je problém dovolať sa na zákaznícku linku alebo inak kontaktovať predávajúceho. Objednať so zľavou môžete vďaka zľavovým kupónom k nákupu, ktore sú na https://www.kuponyzadarmo.cz/. Ušetriť môžete aj desiatky eur s tovkách obľúbených obchodov.

Pri uvedenom webu kuponyzdarmo.cz sa jedná sa o českú verziu známeho slovenského portálu so zľavami https://www.kuponyzdarma.sk/.

Zabezpečený web vďaka SSL certifikátu

V neposlednom rade, dôveryhodný obchod by dnes už mal mať platný SSL certifikát na svojich stránkach. SSL certifikát predstavuje dôkaz bezpečnosti webových stránok, konkrétnejšie zabezpečeného prenosu dát, i osobných informácií, medzi počítačom a serverom s webovou stránkou. Týmto certifikátom zabezpečíte dátovú komunikáciu medzi eshopom a návštevníkmi. Ak je identifikovateľný prevádzkovateľ jednoznačne, potom sa jedná o dôveryhodný web.

Zanechať komentár